Anka Yurdunda Temizlik Hizmetleri

Temizlik Yurdun Olmazsa Olmazıdır!

Toplu yaşanılan alanlarda hijyen kurallarına riayet etmek önemlidir. Mikropların daha çabuk üreyip hızlıca yayılabileceği mekanların günlük temizlik programına sahip olması lazımdır. Hastalıklardan korunmak ve daha yaşanılabilir bir yurt atmosferine sahip olabilmek adına temizlik personelimizin çalışmalarına önem veriyoruz.

Öğrencilere ferah ve hijyenik bir ortam sunma gayesiyle personelimiz, günlük temizlik takvimini kusursuz şekilde uygulamaktadır.  Bu temizlik kapsamında odalar, lavabo ve WC’ler, ortak kullanılan alanlar, yemekhane, çamaşırhane gibi yerler düzenli şekilde temizlenmektedir.

Ortak kullanılan alanların temizlenmesi

Yemekhane ve çamaşırhane gibi ortak kullanılan alanların sürekli temizlenerek, daha hijyenik standartlara sahip olmasına dikkat ediyoruz. Özellikle yemekhanemizde, istenmeyen haşerelerin üremesini önlemek adına belli dönemlerde ilaçlama çalışmaları da yapılmaktadır. Yurdun tamamında, insan sağlığına zarar vermeyecek böcek ilaçlama uygulamaları yapılmaktadır. Belli dönemleri kapsayan ilaçlama çalışması, okul döneminin başlamasına yakın bir zamanda deruhte edilmektedir.

Yemekhanenin yanı sıra, mutfak bölümde de hijyen standartlarına önem verilmektedir. Gıda güvenliği açısından sebze ve meyvelerin derin dondurucularda saklanması, diğer gıdalarında aynı titizlikle korunmasına dikkat edilmektedir. Gıdaların saklandığı kaplar dezenfekte edilerek, mikroplara karşı korunmaktadır.

Öğrenci odalarının temizlenmesi

Öğrencilerimizin özel mekanlarının sürekli temizlenmesine dikkat edilmektedir. Böylece öğrencilerin daha ferah bir odada huzurlu vakitler geçirmesi mümkün olmaktadır. Odalarda yer alan özel banyo ve WC kısımlarının da sürekli temizlenmesine önem verilmektedir. Mikropların en çok ürüyeceği ve yayılabileceği kısımları ifade eden WC ve banyo gibi yerlerin temizliğinde, etkili ürünler kullanılmaktadır.

Öğrencilerimize yurt tarafından bir adet nevresim takımı ücretsiz olarak sunulmaktadır. Belli periyotlar dahilinde nevresim takımlarının yıkanması gerekir. Bu sebeple öğrencilerin ikinci bir nevresimi temin etmelidirler. Öğrencilerimizin kullanımına sunulan çamaşırhane 8 adet çamaşır makinesine sahiptir. Makinelerin bakımları düzenli şekilde yapılmaktadır. Öğrencilerin kıyafetlerini ütüleyebilecekleri ütü odaları da mevcuttur.

Anka ile daha ferah bir ortama…

Yurdun iç temizliği kadar, mıntıka temizliğine de önem vererek daha modern ve hijyen bir yurdu öğrencilerin hizmetine sunmaktayız. Yüksek kalite standartlarımız sayesinde, Aydın ilinin en iyi kız öğrenci yurdu markası Anka ile huzurlu bir yurt deneyimine hazırlanın!

 


Diğer Blog

Anka Sosyal Medya

Bizi sosyal medyadan takip edin