9 Adımda Okul Stresinden Uzaklaşmak

Tatil Önerileri: 8 Adımda Okul Stresinden Uzaklaşmak

Sonunda sınavlar bitti ve tatil sezonu başladı. Artık herkes yavaş yavaş eve gitme hazırlığı yapıyor! Kimilerimiz tatil için planlarını yapmaya başlarken kimilerimiz ise henüz bir plan yapabilmiş değil. Peki, tatil için senin ne gibi bir planın var?

 

Okullar açıldıktan sonra “Bu tatilde de kendim için bir şey yapamadım” demek istemiyorsan, arkadaşların okul sıralarında birbirlerine tatil anılarını anlatırken bir köşede onları dinlemek canını sıkıyorsa sana söyleyeceğimiz önerileri dikkate almalısın. Bu öneriler sayesinde tatil tam da hayal ettiğin gibi olacak!

1- Yaz döneminin gelmesi ile beraber sen de sosyal medyadaki cıvıl cıvıl, rengârenk paylaşımların arttığını görmüşsündür. Hava güzel, arkadaşlarınızla yan yanasın ve istediğin renkli kıyafetleri artık daha rahat giyebiliyorsunuz. O zaman ne duruyorsun! Sen de bu anlarını fotoğraf ile taçlandır ve sosyal medya hesaplarında paylaş!

2- Gezmek, dinlenmek için önemlidir. Arkadaşlarınla beraber kafeleri teker teker dolaş ve kahkaha atmayı kesinlikle unutma!

3-  Elbette ki sadece kafeleri gezmekle kalmayacaksınız. Aynı zamanda konserlere de gitmeniz gerekiyor.

4- Sınavlardan dolayı dizilerin ve filmlerin bölümlerini kaçırdıkça kaçırdın. Artık önünüzde uzun bir zaman var. Şimdi doya doya film ve dizileri izleyebilirsin.

 5- Yaz demek deniz ve kumsal demek! Deniz olmasa bile havuzların olduğunu unutma. Önemli olan arkadaşlarınla beraber serinlemek ve eğlenmek…

6- Klasikleşmiş bir öneri olsa da yazın bir enstrüman çalmayı mutlaka öğren. Bu sayede okullar açıldığı zaman nasıl bir havanın olacağını hayal bile edemezsin.

7- Bir dil bir insandır. Eğer İngilizce bilmiyorsan ilk etapta İngilizce öğrenmeyi denemelisin. Bunun dışında farklı diller de öğrenebilirsin.

8-  Sevdiğin biri ile beraber kültür gezileri yapmak sence de hoş olmayacak mı? Müzeler, tarihi yerler, doğal güzellikler ve daha onlarcası… Tüm bu yerler sizi bekliyor!

Sen de tatil günlerinizin boş boş geçmesini istemiyorsan ve ne yapacağına henüz karar veremediysen, söylediklerimizi yapmayı deneyebilirsin. Sen de tatilinin daha verimli geçtiğini ve sana yeni şeyler kazandırdığını göreceksin.


Diğer Blog

Anka Sosyal Medya

Bizi sosyal medyadan takip edin