İyi Bir Kız Öğrenci Yurdunun Sunduğu Hizmetler Nelerdir ?

İyi Bir Kız Öğrenci Yurdunun Özellikleri Nedir?

Öğrencilik hayatının en güzel anları ve dostlukları üniversite dönemlerinde yaşanıyor. Bu dostluklar kah üniversite bahçesinde kah yurt içerisindeki kuruluyor. Barınma ihtiyacını karşılayan yurt hizmetleri hem arkadaşlıklar ve dostluklar için ideal bir seçim, hem de konfor içerisinde bir barınma açısından doğru bir tercihtir. Ancak yurt hizmetleri denilince akla sadece yatma eylemine dair çağrışımlar gelmesin.

Kaliteli yurt hizmetlerinde olması gerekenler

Aydın kız yurtları içerisinde Anka Yurdu sağladığı imkan ve ortamlarla kendisini ön planda tutan yurtlar arasındadır. Bu yurt tarafından sağlanılan hizmetlerden yararlanarak; iyi bir yurdun öğrencilere sağlamaları gerekenleri anlayabiliriz.

Bu açıdan ilk bahsedilecek hususun yatakhanelerdir. Buradaki ortamın ferah ve nezih olması çok önemlidir. Bunun için gelişigüzel bir tertip ve planlamanın aksine, daha düzenli ve iç mimari yaklaşımlardan faydalanarak elde edilen bir düzenin söz konusu olması gerekiyor. Bunun anlaşılması için yurdun yatakhanelerinin gezilmesi yeterlidir. Kendinizi rahat hissetmediğiniz ortamın doğru dekore edilmediğini düşünebilirsiniz.

Başta yatakhaneler olmak üzere yurdun genel hijyenine azami dikkat kesilmelidir. Toplu kalınan yerlerdeki hijyenin önemi asla tartışılacak bir konu değildir. Hijyenin sağlanamadığı mekanlardan yayılabilecek hastalıklar, bulaşıcı nitelikler arz edebilir. Bu durum, tüm yurt mensuplarını etkileyebilir ve kötü sonuçlar doğurabilir.

Hijyenle beraber yemekhane hizmetlerinin de incelenmesi önemlidir. Düzenli ve ferah bir yemekhane modelinin olması gerekiyor. Mümkünse, yemeklerde kullanılan malzemelerin nereden tedarik edildiği ve kontrole tabi tutulup tutulmadıklarının da öğrenilmesi icap ediyor. Yemekhaneye, tarihi geçmiş ve bayat ürünlerin girmesi halinde öğrenciler açısından tehlike oluşturabilecek yemeklerin söz konusu olması mümkündür. Toplu zehirlenme gibi durumların yaşanmaması yemekhaneye gösterilen azami önemle sağlanılabilir.

Öğrencilerin kıyafet yıkama ve ütü yapma ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri odaların bulunması lazımdır. Bu odaların yeterli sayıda olması ve herkesin rahatça ütüsünü veya çamaşırını yıkatabileceği ortamın kurulu olması gerekiyor. Yine öğrencilerin sosyalleşebileceği açık alanların ve sohbet edebilecekleri lokalin yurtta yer alması lazımdır.

Son olarak yurdun güvenliğine de dikkat edilmesi önemlidir. Güvenlik personeliyle beraber yurtlar için kullanılan elektronik güvenlik ürünlerinden faydalanılması elzemdir. Böylece çok daha güvenli bir ortamın sağlanması söz konusudur. Bu konuda Anka Kız Öğrenci Yurdu tarafında alınan önlem ve tedbirler kayda değerdir.

Not: Resim temsilidir.

Diğer Blog

Anka Sosyal Medya

Bizi sosyal medyadan takip edin