Yurtlarda Kalmak Kişisel Gelişime Katkı Sağlar !

Yurtta Kalmak Kişisel Gelişime Fayda Sağlar mı?

Üniversite hayatının en eğlenceli ve dolu dakikalarının yaşandığı atmosferi, ancak yurt odalarında bulabilirsiniz. Elbette ki okulda geçirilen zaman, dışarıda arkadaşlarla yapılan aktiviteler önemlidir. Ancak işin sonunda gelinecek ve kalınacak nokta barınma yeridir. Barınma noktasında şanslı kişilerin de yurtta kalanlar olduğunu ifade edelim. Çünkü birden fazla bölümden arkadaş edinmenin ve dostluklar kurmanın en pratik yolu, yurttur.

Yurt mesuliyet duygusunu geliştirir

Gelelim meselemize, yurtta kalacak olanların dikkat etmeleri gereken mesuliyetler söz konusudur. Öncelikle beraber yaşama kültürü ve iletişimi konusunda kendisini geliştirmek isteyenler için yurt verimli bir atmosfer sağlar. Aydın Anka Kız Yurdu’ndaki öğrencilerin yurt içerisindeki ortak alanları kullanarak kurabilecekleri arkadaşlık, sosyalleşme ve çeşitli organizasyonlar insanla insanın ilişkisini geliştirebileceği en iyi ortamları ifade ediyor.

Yardımlaşma ve paylaşma duygusu yeşerir

Bugün insanların en zor yaptıkları şey, paylaşımdır. Yardımlaşma konusunda da kişisel menfaatlerin ön plana çıktığı bir dönem içerisindeyiz. Ancak yurt ortamındaki duygusal bağ ve yakınlığın gelişmesi, aynı çatı altında bulunma, sürekli iletişim halinde kalma gibi nedenlerden dolayı ortak duygular gelişiyor. Bu durum, kişilerin birbirilerine olan yardımlarını, yakınlıklarını ve paylaşımlarını artırıyor. Bu duyguların gelişimi bir insan için oldukça önemlidir.

Ortak duyguları öne çıkaramayan kişilerin kariyer hayatında başarılı olabilmeleri mümkün değildir. Çünkü takım çalışması, ortak duygulara sahiplenme ve onları ön plana çıkarabilme yeteneğiyle ilgilidir. Daha önce kalabalık denilebilecek ortamlarda kalmamış kişilerin bunu başarma şansı azdır.

Her yerde insanla iletişim halinde olabilmek

Aydın ili küçük bir yer. Öğrenciler ev tutmak yerine daha çok öğrenci yurdunda kalmayı tercih ediyor. Bu durum, kendilerini geliştirmeleri açısından önemli bir fırsat sunuyor. Aydın kız öğrenci yurtları sundukları ortam ve rahatlıkla beraber kişisel gelişim açısından da önemli bir okul haline dönüşüyor. Aileden uzak, daha önce tanışılmamış kimselerle birlikte aynı ortamda kalma tecrübesi, herkes için yeni ve alışılmamış bir şeydir. Bu süreci iyi yönetebilen, başarabilen kişilerin insanla olan ilişkisi her mekanda ve zamanda ön plana çıkmalarını sağlayabilir.

 


Diğer Blog

Anka Sosyal Medya

Bizi sosyal medyadan takip edin